Kupno programu do księgowości wydawał się naprawdę konieczny. Widziałam, że to rozwiązanie stosowane jest w wielu konkurencyjnych firmach – także bardzo dużych. Od początku wiedziałem, że koniecznie muszę w niego zainwestować. Jak wybrałem odpowiedni program?

 

 

Poszukiwania w sieci

Pierwszym krokiem w poszukiwaniu idealnego programu do prowadzenia księgowości w mojej średniej firmie zacząłem od wpisania w wyszukiwarkę internetową hasła „program do księgowości”. Tak trafiłem na artykuł posiłkowany informacjami od przedstawicieli www.lefthand.pl , który pokazał mi, na co zwrócić uwagę podczas wyboru oprogramowania księgowego. Dzięki temu wiedziałem, że program musi przede wszystkim być:

  • prosty w obsłudze,
  • intuicyjny,
  • najnowszy (oraz posiadać aktualizacje)
  • sprawdzony przez innych użytkowników.

 

Po przestudiowaniu dokładnie wielu produktów dostępnych na polskim rynku zdecydowałem się na najbardziej dopasowane do potrzeb mojej firmy.

 

Kupno programu do księgowości wydawał się naprawdę konieczny dla wszystkich.
Kupno programu do księgowości wydawał się naprawdę konieczny.

 

Oszczędności

Program do księgowości pozwolił w mojej firmie wprowadzić wiele oszczędności. Wcześniej korzystałem z usług biura rachunkowego, co bywało uciążliwe. Po pierwsze – musiałem osobiście dostarczać tam dokumenty. Zabierało to mój czas, a do tego było to dosyć drogie rozwiązanie. Po drugie – okazało się, że prowadzenie podstawowej księgowości wcale nie jest trudne! Program do księgowości dał mi lepszy wgląd na to, jak wyglądają aktualne finanse mojej firmy. Pozwala to zareagować w odpowiednim momencie, jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy. Program ten okazał się strzałem w dziesiątkę!