Projektowanie małych domów
Mały dom i kwiaty

Projekty małych domów są szczególnie popularne w mieście. Tam jak wiadomo koszty zarówno budowy domu jak i zakupu działki są zwykle większe niż gdy chcemy wybudować się na wsi. Jednocześnie pamiętaj, że wybór projektu małego domu nie oznacza ujmy na honorze. Wręcz przeciwnie –  często projekty małych domów jak www.e-domy.pl/male-domy.html , przewyższają pod wieloma względami większe projekty.

W tym artykule pokażę Ci jakie korzyści płyną z wybrania projektu małego domu w mieście.

Projektowanie małych domów na papierze
Projektowanie małych domów

Małe domy w mieście

  • Mniejsze koszty budowy – wybranie projektu małego domu może dać spore zyski nawet na wsi. Natomiast jeżeli budujesz się w mieście to wybranie właśnie małego domu może znacznie wpłynąć na zmniejszenie kosztów budowy domu.
  • Tańsze koszty utrzymania – małe domy potrzebują mniej ogrzewania, mniej energii elektrycznej, zużyjesz mniej środków czystości, by utrzymać w nim porządek. Być może wydają Ci się to śmieszne kwoty, jednak jeżeli je wszystkie zsumujesz, to w skali roku może wyjść spora kwota. A przecież w swoim domu będziesz mieszkał znacznie dłużej
  • Projekty małych domów wyglądają ładnie – to oczywiście tylko moje zdanie. Jednak mi bardzo podobają się właśnie te projekty. I mam tutaj na myśli zarówno wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny. Lubię patrzeć na zagospodarowanie powierzchni w projektach małych domów, ponieważ zwykle stoi ono na najwyższym możliwym poziomie.
Kobieta w kuchni w kapeluszu
Kobieta w kuchni

Dlatego jeżeli planujesz wybudować swój dom w mieście to zachęcam Cię byś wybrał projekt małego domu. To dla Ciebie oznacza przede wszystkim oszczędności, a jak wiadomo budżet każdy a w pewien sposób ograniczony. Natomiast jeżeli nie planujesz zakładać dużej rodziny, to mały dom będzie dla Ciebie z pewnością wystarczający. Oczywiście zrobisz co zechcesz – to twój dom, ma się podobać Tobie i spełniać twoje oczekiwania. Jednak przynajmniej rozważ wybór projektu małego domu.