Zawód coach to ścieżka kariery wybierana przez coraz większą liczbę ludzi. I nic dziwnego – rozwój i samorozwój są bardzo silnym trendem naszych czasów. Jeśli twoim celem zawodowym jest coaching, studia wydają się naturalnym wyborem. Jednak warto też przyjrzeć się innym opcjom, co rekomendują specjaliści www.wszechnica.uj.pl/pl znający rynek pracy trenerów bardzo dobrze.

Coaching– studia to najlepszy wybór od podstaw

Coaching– studia to najlepszy wybór od podstaw.

Studia w zakresie coachingu to budowa niezbędnej bazy do pracy w tym zawodzie. Dzięki modułom kształcenia uzyskasz niezbędną wiedze z zakresu psychologii i teorii rozwoju. Dowiesz się, jakimi technikami wspierać swoich klientów i znacząco poprawisz swoje kompetencje komunikacyjne. Na studiach o kierunku coaching dowiesz się też, w jaki sposób budować swoją osobistą markę i jak odnaleźć się na coraz bardziej nasyconym rynku pracy dla trenerów.

Coaching dla zaawansowanych – kursy i szkolenia

Jeśli już pracujesz jako trener, wiesz na pewno, że w coachingu kto się nie rozwija, ten robi potężny Krk w tył. Kursy i szkolenia są więc niezbędne. Możesz wybierać zarówno te specjalizacyjne, jak i pozwalające na uzyskanie międzynarodowych certyfikatów kolejnego stopnia Szczególnie kursy coachingu międzynarodowe poprawiają twoją pozycję w oczach klientów.

Ostatni element w rozwoju coacha to praktyki – warto uczyć się pod okien najlepszych i pamiętać, że relacja mistrz uczeń to podstawa coachingu.