Większość osób, gdy chce zacząć inwestować w metale szlachetne to skupia się na złocie. Jest ono symbolem luksusu, bogactwa no i wydaje się świetnym zabezpieczeniem finansów. Jednak jest jeszcze jeden bardzo popularny metal szlachetny, a jest nim srebro. Cena srebra jest niższa i bardziej przystępna dla wielu osób, dlatego niektórzy się interesują tym kruszcem. Na stronie www.mennicaskarbowa.pl/Skup-metali-szlachetnych-cabout-pol-14.html można bez problemu kupić zarówno złoto jak i srebro, oraz na bieżąco sprawdzić cenę srebra i złota.

 

 

Co wpływa na cenę srebra?

 

Na to ile kosztuje złoto wpływa szereg czynników. Jednym z ważniejszych są kryzysy i coś co można określić strachem społeczeństwa. Gdy sytuacja geopolityczna nie jest najlepsza, to cena złota rośnie. Ze srebrem nie jest tak prosto. Cena srebra oczywiście też w jakimś stopniu zależy od sytuacji na świecie.

 

Cena srebra jest niższa i bardziej przystępna dla wielu osób.

 

Jednocześnie warto zauważyć, że srebro nie jest tak popularne jeżeli chodzi o inwestycję. O złocie można przeczytać wszędzie, natomiast o srebrze ciężko jest znaleźć takie informacje. Statystyki to potwierdzają – około 40% złota jest przeznaczone na inwestycje. Natomiast srebro w 30% jest przeznaczone na wyrób biżuterii, różnych srebrnych zastaw, oraz na inwestycje. Cena srebra zależy przede wszystkim od stanu gospodarki, ponieważ w 60% srebro jest wykorzystywane w przemyśle. Dlatego jeżeli gospodarka się rozwija to cena srebra rośnie, ponieważ jest większe zapotrzebowanie na ten surowiec. Warto sobie zdawać z tego sprawę, ponieważ wpływa to na strategię inwestycyjną.