Metale szlachetne = złoto. Takie przekonanie ma wielu Polaków. Natomiast warto przypomnieć o takich surowcach jak platyna, pallad, czy właśnie wspomniane w tytule srebro. Ceny srebra są bardziej przystępne dla wielu osób, co umożliwia im zarabianie na inwestycjach. Jednocześnie wystarczy spojrzeć na mennicaskarbowa.pl/Skup-metali-szlachetnych-cabout-pol-14.html i inne sklepy oferujące sprzedaż złota inwestycyjnego.

 

Ceny srebra poszły średnio o 20% do góry.

Srebro jest znacznie trudniej dostępne. Jest to spowodowane nie tylko cenami srebra, ale również jego popularnością. O ile 40% zasobów złota jest wykorzystywane w celach inwestycyjnych, to w przypadku srebra jest to tylko ok. 8%.

 

To ma też dobre strony, ponieważ ceny srebra nie są tak bardzo zależne od sytuacji na rynku, wpływa na nie przede wszystkim stan w jakim znajduje się gospodarka.

 

A odpowiedź czy można zarabiać na tym kruszcu jest prosta – oczywiście, że można! I to nie mało, w 2016 roku ceny srebra poszły średnio o 20% do góry. Kupując i sprzedając w najlepszych momentach można było zarobić nawet 40%. To ogromna różnica w porównaniu z tym co można było zarobić inwestując w złoto. Jak widać mniejsza popularność srebra nie umniejsza jego wartości inwestycyjnej.