Kraków – miasto, które ma bardzo dużo firm, niestety nie wszyscy pracodawcy są uczciwi. Wtedy trzeba się bronić i znać prawo pracy. Zawsze w mieście są kancelarie, które pomogą ci uporać się z problemem a jedną z nich jest azzkancelaria.info.pl/prawo-pracy . Nie ma sensu stresować się w miejscu, w którym przebywamy 40% swojego czasu, przecież należy się nam spokój i warunki do wykonywania swojej pracy. Prawo w przypadku mobbingu i innych niemiłych incydentów jest po naszej stronie. Kraków cały czas otwiera nowe kancelarie, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

 

Dlaczego prawo pracy jest takie ważne?

 

  • Prawo pracy jest po to żeby go przestrzegać .

    Ustawa z dn. 26.06. 1974 r. Kodeks pracy (tj.: Dz.U. z 1998 r., nr 21, poz. 94, z późn. zm.)

  • Ustawa z dn. 13.04.2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy (Dz.U. nr 89, poz. 589) Kolejność interwencji w przypadku łamania prawa pracy
  • 1. szef 2. szef szefa 3. zakładowa organizacja związkowa 4. komisja pojednawcza 5. Państwowa Inspekcja Pracy 6. Sąd Rejonowy.

 

Prawo pracy jest po to żeby go przestrzegać więc nie pozwól sobie aby było ono łamane twoim kosztem. Jeśli coś złego zacznie się dziać musisz działać w imię swojej godności i wewnętrznego spokoju. Znajdź firmy i kancelarie, które mają prawo pracy w małym palcu i podpowiedzą ci co masz zrobić w danej sytuacji a jeśli to nie pomoże poradzą ci jakie kroki prawne masz wszcząć.