Zawód notariusza uprawnia osobę, która go wykonuje do wielu czynności, które mogą pomóc ludziom w załatwianiu niektórych formalności, gdyż każdy dokument poświadczony jego podpisem nabiera mocy prawnej. Notariusze mogą zakładać własne kancelarie notarialne. Jednak, jak mówi notariusz z Krakowa, reprezentujący www.kulakowscy.pl , wymaga to wielu starań i długich lat ciężkiej nauki, aby otworzyła się taka kancelaria notarialna. Kraków nie jest tu wyjątkiem.

 

Kto może założyć kancelarię notarialną?

Bez wątpienia trzeba skończyć wcześniej studia prawnicze, aby mogła powstać własna kancelaria notarialna. Kraków ma jeden z najsłynniejszych i najstarszych kierunków prawniczych na wydziale Prawa i Administracji, więc to właśnie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie kształcą się często przyszli właściciele kancelarii notarialnych.

 

Kancelaria notarialna - Kraków, centrum.
Kancelaria notarialna – Kraków.

 

Długa droga do własnej działalności

Po studiach i uzyskaniu wszelkich stosownych i wymaganych uprawnień do wykonywania zawodu notariusza można założyć kancelarię notarialną, jednak nie można ukrywać, że jest to droga bardzo długa i uwzględniająca żmudne procedury. Notariusze w dużym mieście mogą co prawda dużo zarabiać, ale pamiętajmy, że koszta prowadzenia własnej kancelarii notarialnej również nie należą do niskich. Wszystko zależy od miasta, w którym znajduje się dana kancelaria notarialna. Kraków i Warszawa równa się zdecydowanie najwyższe koszty, zarówno usług, notarialnych jak i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.