Coraz częściej Polscy przedsiębiorcy chcą wejść na rynek zagraniczny. W odpowiedzi na ich potrzeby firma mkgroup.pl umożliwia pozycjonowanie za granicą. Jednak co musisz wiedzieć na temat zachodniego rynku, jeżeli chcesz podbić na nim wyszukiwarki? W tym artykule poznasz garść informacji na ten temat.

 

  • Za granicą pozycjonowanie opiera się przede wszystkim na wyszukiwarce Google, ale większą rolę niż na rynku polskim odgrywają również inne wyszukiwarki. Nie warto o nich zapominać.
  • Główną różnicą w pozycjonowaniu za granicą są koszty związane z tłumaczeniem. Dobra wiadomość jest taka, że tłumaczenie na język angielski jest stosunkowo tanie. Jednak mniej popularne języki znacznie podnoszą koszty pozycjonowania.

 

Generalnie jeżeli chcesz pozycjonować się za granicą to według mnie powinieneś skorzystać z usług profesjonalnej agencji. W Polsce możesz próbować pozycjonować się na własną rękę. Bez odpowiedniej wiedzy i kapitału raczej nie odniesiesz sukcesu. Jednak próba pozycjonowania się na rynku zagranicznym samemu jest z reguły po prostu skazana na porażkę. Dlatego jeżeli zależy Ci na twoim biznesie to wykorzystaj profesjonalna agencję, która się tym zajmie.