Ubezpieczenia w działalności gospodarczej to jedna z niezwykle ważnych kwestii, a w branży kosmetycznej w szczególności. drpabianczyk.pl wie o tym doskonale. Zdarza się, że przez przypadek (nieuwagę, pośpiech, błąd, brak należytej higieny pracownika) lub zatajenie niektórych przeciwwskazań do zabiegu przez klienta, dochodzi do powikłań pozabiegowych. Coraz częściej niezadowoleni klienci kierują sprawę do sądu. Dlatego warto ubezpieczyć siebie oraz gabinet medycyny estetycznej od takich wypadków.

Jednak należy pamiętać, że nigdy nie obejmie świadomego zaniedbania lub działania niezgodnego z kanonem sztuki. Pośpiech czy nieuwaga nie są usprawiedliwieniem dla błędu . Jeżeli robiąc makijaż permanentny, kosmetyczce zadrży ręka i zrani pacjenta, ale będzie to działanie przypadkowe (bo np. klient się gwałtownie poruszył), ubezpieczenie pokryje możliwe roszczenie. Ale jeżeli taki zabieg świadomie robiłaby osoba z chorobą Parkinsona, której ręka drży regularnie, wtedy ubezpieczenie nie zadziała, bo kosmetyczka świadomie narażałaby klienta. Z drugiej strony, w przypadku zabiegów, przy których występują przeciwwskazania, warto zadbać o to, żeby mieć oświadczenie klienta o ich braku. To zabezpieczy osobę prowadzącą gabinet i kosmetyczki przed potencjalnymi łowcami odszkodowań.

Praca w gabinecie kosmetycznym czy gabinecie medycyny estetycznej niesie ze sobą ryzyko. Kosmetolodzy, kosmetyczki i stylistki paznokci narażone są na ryzyko związane m.in ze nieumyślnym skaleczeniem klientki, poparzeniem, uszkodzeniem płytki paznokcia, wprowadzeniem zakażenia grzybicą czy gronkowcem, wystąpieniem reakcji alergicznej. Podczas zabiegu mikrodermabrazji czy eksfoliacji kwasami – mimo, iż cała procedura została wykonana prawidłowo, mogą pojawić się różne komplikacje.

 

Makijaż permanentny niesie ze sobą ogromne ryzyko powikłań, nawet tak często wykonywane zabiegi przedłużania rzęs czy farbowanie brwi henną związane są z wyoskiem ryzykiem reakcji alergicznej u klienta.

Każdy gabinet medycyny estetycznej powinien mieć wykupione ubezpieczenie OC aby zapobiec ewentualnym konsekwencjom finansowym, które są bardzo wysokie.

  • W jednej chwili, przez jeden przypadek, dobrze prosperujący gabinet medycyny estetycznej może znaleźć się na skraju bankructwa.
  • Ubezpieczenie OC chroni kosmetologów i właścicieli gabinetów medycyny estetycznej oraz klinik.
  • Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna osób objętych ubezpieczeniem za szkody na osobie lub mieniu, wyrządzone osobom trzecim.
  • Często zapomina się, że w momencie wejścia klienta do gabinetu, podjęcia i zgodnego ustalenia, o jaką usługę chodzi, termin wykonania i za jaką cenę – dochodzi do zawarcia umowy o wykonanie usługi.
  • Choć umowa zawierana jest w sposób ustny – jak najbardziej obowiązuje. Gdy klientka siada na fotel.
  • Klienci salonów urody są coraz bardziej świadomi swoich praw. Z dnia na dzień rośnie liczba poszkodowanych klientów, który zaczynają stopniowo wkraczać na drogę sądową.

 

Warto ubezpieczyć siebie oraz gabinet medycyny estetycznej od takich wypadków.
Warto ubezpieczyć siebie oraz gabinet medycyny estetycznej.

Choć higiena w miejscu pracy stanowi priorytet, przestrzeganie właściwych procedur sanitarnych w miejscu pracy nie wystarczy. Wystarczy, że przez pośpiech, błąd czy nieuwagę dojdzie do poparzenia parafiną podczas zabiegu parafinowego dłoni lub przez przypadek dojdzie do uszkodzenia cążkami wałów okołopaznokciowych. W tym momencie klient może wytoczyć sprawę sądową – i może ją wygrać – a salon poniesie finansowe konsekwencje.

 

 

Dlatego warto ubezpieczyć się – tak na wszelki wypadek, wykupując ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej kosmetyczki, manicurzystki, pedicurzystki, makijażystki, masażysty czy kosmetologa.

 

Nieważne czy wykonało się w swoim życiu już tysiące zabiegów i nigdy nic się złego nie stało. Będzie ten tysiąc pierwszy raz, przyjdzie klient i wyrządzi mu się nieumyślnie szkodę. Współczesny klient zna swoje prawa i spróbuje je wyegzekwować.

 

Dzięki ubezpieczeniu osoba ubezpieczona jest w stanie uniknąć finansowego problemu związanego z pojawieniem się zdarzeń losowych od niej niezależnych. W przypadku zajścia konieczności wypłaty odszkodowania, koszty z tym związane pokrywa już zakład ubezpieczeń w imieniu ubezpieczonego.