Czym zajmuje się kancelaria notarialna ?

W każdym dużym mieście, takim jak Warszawa, Gdańsk czy Kraków, kancelaria notarialna to rzecz dość powszechna. Mieszkam w ścisłym centrum Krakowa i codziennie w drodze do pracy mijam, co najmniej kilka kancelarii notarialnych. Był mi to zupełnie obojętny widok, dopóki nie przyszło mi skorzystać z usług jednej z nich. Swoją drogą zastanawialiście się kiedyś co można załatwić za pośrednictwem notariusza ? Nie ma znaczenia czy to miasto Poznań cz Kraków. Kancelaria notarialna oferuje wszędzie te same usługi. Ja ostatecznie wybrałam http://www.kulakowscy.com/kancelaria-notarialna/ , jako że jest to najbliższa kancelaria notarialna mojego miejsca zamieszkania w Krakowie.

Czym zajmuje się kancelaria notarialna ?

Zanim, chcąc nie chcąc, wzbogaciłam swoją wiedzę na ten temat, wydawało mi się, że kancelaria notarialna zajmuje się, w wielkim skrócie, uwierzytelnianiem dokumentów. I w zasadzie nie odbiega to wiele od prawdy, tyle, że rodzajów tych dokumentów jest cała masa. Wszystko zależy od rodzaju indywidualnej sprawy, z jaką pojawiamy się w kancelarii notarialnej. Na podstawie mojego doświadczenia z krakowską kancelarią, dowiedziałam się, że u notariusza sporządzimy następujące dokumenty:

  • akty notarialne, np. testament, umowę sprzedaży nieruchomości;

  • umowy spółek;

  • poświadczenia i oświadczenia;

  • protokoły, np. ze zgromadzeń wspólników albo zebrania wspólnoty mieszkaniowej;

  • protesty weksli i czeków;

  • spisy, odpisy i wyciągi z dokumentacji

  • oraz inne czynności wynikające z odrębnych dokumentów.

 

Jeśli nie lubimy sejfów lub zwyczajnie nie posiadamy ich w domu, to wówczas przechowaniem ważnych dokumentów, pieniędzy oraz papierów wartościowych również może się zająć kancelaria notarialna i Kraków takie usługi na pewno oferuje.

Myślę, że wielu, nie tylko Krakowian, nawet nie przypuszcza, jak wiele można załatwić za pośrednictwem kancelarii notarialnej.