Czym zajmuje się kancelaria notarialna ?

W każdym dużym mieście, takim jak Warszawa, Gdańsk czy Kraków, kancelaria notarialna to rzecz dość powszechna. Mieszkam w ścisłym centrum Krakowa i codziennie w drodze do pracy mijam, co najmniej kilka kancelarii notarialnych. Był mi to zupełnie obojętny widok, dopóki nie przyszło mi skorzystać z usług jednej z nich. Swoją drogą zastanawialiście się kiedyś co można załatwić za pośrednictwem notariusza ? Nie ma znaczenia czy to miasto Poznań cz Kraków. Kancelaria notarialna oferuje wszędzie te same usługi. Ja ostatecznie wybrałam http://www.kulakowscy.com/kancelaria-notarialna/ , jako że jest to najbliższa kancelaria notarialna mojego miejsca zamieszkania w Krakowie.

Czym zajmuje się kancelaria notarialna ?

Zanim, chcąc nie chcąc, wzbogaciłam swoją wiedzę na ten temat, wydawało mi się, że kancelaria notarialna zajmuje się, w wielkim skrócie, uwierzytelnianiem dokumentów. I w zasadzie nie odbiega to wiele od prawdy, tyle, że rodzajów tych dokumentów jest cała masa. Wszystko zależy od rodzaju indywidualnej sprawy, z jaką pojawiamy się w kancelarii notarialnej. Na podstawie mojego doświadczenia z krakowską kancelarią, dowiedziałam się, że u notariusza sporządzimy następujące dokumenty:

  • akty notarialne, np. testament, umowę sprzedaży nieruchomości;

  • umowy spółek;

  • poświadczenia i oświadczenia;

  • protokoły, np. ze zgromadzeń wspólników albo zebrania wspólnoty mieszkaniowej;

  • protesty weksli i czeków;

  • spisy, odpisy i wyciągi z dokumentacji

  • oraz inne czynności wynikające z odrębnych dokumentów.

 

Jeśli nie lubimy sejfów lub zwyczajnie nie posiadamy ich w domu, to wówczas przechowaniem ważnych dokumentów, pieniędzy oraz papierów wartościowych również może się zająć kancelaria notarialna i Kraków takie usługi na pewno oferuje.

Myślę, że wielu, nie tylko Krakowian, nawet nie przypuszcza, jak wiele można załatwić za pośrednictwem kancelarii notarialnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *